Vznikla on-line mapa dostupných pečovatelských služeb

Pro starosty i další zájemce o informace o pečovatelských nebo asistenčních službách vznikla internetová Mapa pečovatelských služeb. Dnes ji spustila Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS), která je největší českou organizací zastřešující sociální služby. APSS o tom informovala v tiskové zprávě.

“Na základě seznamu pečovatelských a asistenčních služeb od MPSV a vlastní databáze jsme nechali vytvořit unikátní mapu určenou zejména pro starosty obcí, kde si mohou najít, jaké terénní služby operují v jejich regionu, jednoduše se propojit a domluvit se na spolupráci,” uvedl prezident asociace Jiří Horecký.

S nápadem na vytvoření mapy přišel ředitel Asociace nestátních organizací a bývalý brněnský radní Matěj Hollan, primárně jej s žádostí o přehled sociálních služeb v okolí oslovil starosta Židlochovic na Brněnsku. “Přišlo mi, že je škoda tvořit to jen pro jednu obec, když pečovatelské služby působí všude. Jedná se o univerzální plošně aplikovatelný a spolehlivý systém, který nás může co nejrychleji provést současným nouzovým stavem, ať je to brzy za námi,” uvedl Hollan.

Asociace zároveň se společností Podané ruce spustila veřejnou sbírku COVID-19 na portálu Darujme.cz. Výtěžek poslouží k zajištění ochranných prostředků a dalších nezbytností pro sociální služby a jejich klienty.

“Všichni v sociálním sektoru nyní táhnou za jeden provaz, proto jsme se rozhodli, že Společnost Podané ruce ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb uspořádá masivní sbírku, ze které bude možné financovat nezbytné potřeby sociálních služeb a jejich klientů v době koronaviru,” uvedl ředitel společnosti Podané ruce Jindřich Vobořil.

Česká tisková kancelář