Prezident České lékařské komory bude mít konkurenci

Prezident lékařů bude mít na červnovém sjezdu komory poprvé v historii konkurenci v podobě svého moravského "zástupce". Viceprezident komory hodlá ohlásit svou kandidaturu na prezidenta v nejbližším čísle časopisu ČLK Tempus Medicory, včetně tezí, které chce zastávat a hájit, a jak by chtěl ČLK vést.

Zdeněk Mrozek

Viceprezident České lékařské komory

Zdroj: www.lkcr.cz

Proč se tak rozhodl pro mnoha letech ve funkci viceprezidenta, kdy se věnoval především změnám ve vzdělávání lékařů nebo Vědecké radě komory, Zdeněk Mrozek neřekl. Pro www.otevrenezdravotnictvi.cz pouze řekl, že chce posunout komoru někam dál. “Vadí mi, že v Česku nikdo nesleduje skutečnou kvalitu péče ve zdravotnictví, spíš je to jen o administrativě. A další věc je, že jen erudovaný doktor by měl stát na té pomyslné špičce pyramidy, a nikoliv jako je to dnes, když pacient neví, zda jej vlastně ošetřuje plně atestovaný lékař,” dodal.

Mluvčí ČLK Michal Sojka k tomu řekl, že to sice je překvapení, ale ne velké. “Na jednu stranu je dobře, že se objevil protikandidát, ale jinak je čistě na delegátech sjezdu, aby si vybrali případného nového prezidenta,” uvedl.

Lenka Petrášová

Dvacet let se coby novinářka snažila přijít na to, jak funguje české zdravotnictví a proč je v něm tolik nelogických zákrut. Díky tomu otevírala v MF DNES témata, která široce rezonovala napříč společností. Získala za ně také tři prestižní novinářská ocenění. Dnes pracuje ve vydavatelství Economia. Vzhledem k tomu, že svět zdravotnictví považuje za důležitý a domnívá se, že relevantní informace o něm v Česku stále chybí, rozhodla se podílet se na tom, aby se to změnilo.
lenka.petrasova@seznam.cz

Klíčová slova:

ČLK Milan Kubek Zdeněk Mrozek