Češi v době karantény cvičí podle lekcí na sociálních sítích

Zájem o cvičení podle online lekcí na internetu a sociálních sítích roste. Lidé kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru nemohou chodit do posilovny, do bazénu nebo na skupinové lekce. Instruktoři prostřednictvím sociálních sítí vysílají online přenosy lekcí jógy, posilování, aerobiku či tance. Díky webkameře mohou zájemce při cvičení opravovat. Existují také lekce zdarma nebo za dobrovolnou platbu, zjistila ČTK od instruktorů.

Manželé Kristýna a Daniel Paulusovi vysílají v době karantény lekce jógy zdarma. “Nápad vysílat vznikl zcela spontánně, abychom zde byli pro ty, kteří na naše lekce pravidelně chodí. Vůbec jsme netušili, jak velký zájem lekce vzbudí. Online s námi praktikuje 500 až 1000 lidí. Videa si lidé pouští i ze záznamu, mají tak i 19.000 zhlédnutí. Způsob, jakým jógu sdílíme, se dostal do širokého okolí. Sleduje nás velké množství lidí i mimo ČR,” uvedla Kristýna Paulus.

Lektoři fitness center DreamFit vysílají lekce přes skype a instagram. Za lekci lidé platí podle vlastního uvážení. “Chceme klientům zpříjemnit čas karantény. V současnosti nám jde spíš o udržení kontaktu s našimi členy než o výdělek. Vymýšlíme však nové způsoby, jak pomocí online spolupráce vytvořit dostatečnou finanční podporu i pro fitness centrum,” uvedl manažer a trenér DreamFit Chabry Jakub Zvelebil.

Web www.onlinefitness.cz začal nabízet online lekce již dříve. Lidé si mohou zaplatit členství. V době karantény novým zájemcům nabídli speciální akci. Za první měsíc členství tak zaplatí jednu korunu místo standardních 189 korun.

“Reagujeme tak na aktuální dění. Chceme dát maximálnímu počtu lidí šanci na kvalitní pohyb doma, pod vedením trenérů. Nikdy před tím jsme členství za tuto cenu nenabízeli. Zájem je enormní. Nárůst nových uživatelů oproti běžné situaci je v tisících procentech,” uvedl mluvčí Online fitness Daniel Opačitý.

Česká tisková kancelář