Tržby internetové lékárny Lékárna.cz loni stouply o 39 procent

Tržby internetové lékárny Lékárna.cz loni stouply meziročně o 39 procent na 670 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes sdělila společnost Pears Health Cyber, která web provozuje. Loňský hospodářský výsledek firma neuvedla.

Majitel společnosti Pears Health Cyber Vladimír Finsterle na konci listopadu řekl ČTK, že e-shop Lékárna.cz za rok 2019 očekává čistý zisk asi tři miliony korun, devět milionů korun před zdaněním. Je to výrazně více než v předchozích letech. “Lékárna.cz dnes generuje reálný profit, hubené roky jsme překonali bez cizí pomoci,” doplnil dnes.

Společnost v tiskové zprávě uvedla, že na českém a slovenském trhu s léčivy je Lékárna.cz jediným prodejcem bez zázemí kamenných lékáren, soustřeďujícím se výhradně na prodej přes internet. Firma denně vyřídí průměrně 2500 objednávek.

Mezi dlouhodobě nejprodávanější produkty patří léky na bolest, doplňky stravy, volně prodejné léčivé přípravky a dermokosmetika. Roste také zájem o zdravé potraviny a produkty na podporu imunity.

Podle výkonného ředitele Lékárna.cz Karla Klodnera se na loňských výsledcích pozitivně projevily i investice v posledních čtyřech letech, kdy firma celkem investovala přes 100 milionů korun. Tempo růstu tržeb podle něj nezpomaluje, tržby za leden 2020 překonaly tržby v prosinci 2019 o téměř 43 procent.

Na českém trhu působí podle údajů Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) přes 2500 lékáren. Celkově každoročně lékárny za léčiva a zdravotnické prostředky utrží kolem 70 miliard korun. Tržby internetových lékáren tvoří podle odhadů z této částky jednotky procent. Největší lékárenskou sítí v Česku je Dr.Max ze skupiny Penta, která má přes 450 poboček a e-shop.

Lékárna.cz vznikla v roce 1999 jako portál s informacemi o lécích, zdraví a nemocech. První český internetový obchod s léky spustila v roce 2003. Lékárna.cz sídlí v Chrudimi, ze svého distribučního centra v Píšťovech odbavuje i zásilky pro slovenské zákazníky. Zaměstnává 63 kmenových zaměstnanců, převážně žen.

Česká tisková kancelář